هرگز برنامه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

هرگز: برنامه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خبر زیر ذره بین

گت بلاگز وب‌گردی خاطراتم باقیات الصالحات است / مداح معروف

مداح معروف جبهه‌ها می‌گوید که خاطراتش را به نیت باقیات الصالحات نوشته هست.

خاطراتم باقیات الصالحات است / مداح معروف

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، صادق آهنگران از جمله افرادی است که نامش با جنگ و دفاع مقدس پیوند خورده هست. «ای لشکر صاحب زمان، آماده باش، آماده باش»، «با نوای کاروان»، «سوی دیار عاشقان» و دیگر نوحه های او، خلق شیوه ای تازه در عرصه نوحه بود؛ شیوه ای که با همکاری زنده یاد معلمی شکل گرفت و بعد از آن، تا امروز به شکل های مختلفی ادامه دارد.
صادق آهنگران به لحاظ حضورش در جبهه و نقشی که در پشت جبهه برعهده داشت، خاطرات تلخ و شیرین بسیاری دارد که البته خودش اعتقاد است همه این خاطرات شیرین هست. قرار است کتاب خاطرات او به همراه نوحه هایی که در سال های دفاع مقدس خوانده شده، در قالب مجموعه ای دو جلدی منتشر شود. این خاطرات از دوران کودکی آهنگران تا وقت حاضر را دربرمی گیرد. او خود در گفت وگویی با تسنیم، در رابطه با چرایی نگارش خاطراتش می گوید: من نیز مانند بسیاری دیگر از رزمندگان بر این باور بودم که این کار ممکن است باعث ریا شود، ولی بعد از تأکیدات مقام معظم رهبری جهت ثبت خاطرات رزمندگان، مشتاق و مصمم شدم که این کار را انجام دهم.

عبارات مهم : مقام معظم رهبری – صادق آهنگران

آهنگران ادامه می دهد: تأسف می خورم از اینکه در وقت جنگ این خاطرات را ننوشتم. در وقت جنگ اهمیت این عنوان برایم خیلی جا نیفتاده بود، یعنی آینده نگری نکردم. دوستانی بودند که با آینده نگری و زیرکانه این روزها را در نظر داشتند، ولی من به خاطر مشغله یا به خاطر یک سری اتفاقات این وقت را نداشتم تا خاطرات را همان وقت بنویسم. از سوی دیگر، فکر می کردم رزمنده نباید ریا کند؛ البته این فکر در میان اکثر فرزند ها بود.همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، هر فردی دیدی مختص خودش را به حوادث دارد. جهت هرکسی اتفاق خاصی می افتد که امکان دارد جهت دیگری رخ نداده باشد. اگر فرزند های جبهه، همه این جمعیتی که از شهدا بازماندند، ذهن ارزش را فعال و خاطراتشان را یادداشت کنند، جهت هر کسی تجربه واتفاق جدیدی ثبت خواهد شد که امکان دارد جهت دیگری این تجربه وجود نداشته باشد.
به گفته آهنگران؛ به همین علت مقام معظم رهبری از جنگ با عنوان گنجی که تمام نمی شود، یاد کرده اند. با توجه به این مسائل، احساس وظیفه و وظیفه کردم که در این عرصه وارد شوم و هرآنچه که در ذهن داشتم، روی کاغذ بیاورم. البته گاه در ذهن به علت گذشت سال ها خلأهایی ایجاد می شود، در این وقت از همسنگران، فرماندهان، دوستان و فرزند های تبلیغات جنگ جهت یادآوری کمک می گرفتم. فرد دیگری که من را به این کار واداشت، علی اکبری مدیر نشر یازهرا(س) بود.
این مداح معروف همچنین در این مصاحبه به نقش مرحوم حبیب الله معلمی در شکل گیری نوحه های جنگ نیز پرداخت. او در ادامه به سفرش به سوریه و اوضاع مردم آنجا اشاره کرد.
منبع: تسنیم
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مقام معظم رهبری | صادق آهنگران | خاطرات | فرزند | صادق آعنگران | مداح معروف | خاطرات |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz