هرگز برنامه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

هرگز: برنامه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خبر زیر ذره بین

گت بلاگز اخبار اجتماعی تهران در خطر جیره‌بندی آب در سال ۹۸

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید براینکه باید از هم‌اکنون دلواپس اوضاع آب در سال آینده باشیم، گفت: اگر روالِ کنونی تا سال ۹۸ ادامه ی

تهران در خطر جیره‌بندی آب در سال ۹۸

تهران در خطر جیره بندی آب در سال ۹۸

عبارات مهم : ایران

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید براینکه باید از هم اکنون دلواپس اوضاع آب در سال آینده باشیم، گفت: اگر روالِ کنونی تا سال ۹۸ ادامه یابد و خدای ناکرده نزولات به همین اندازه باشد، بی تردید آب آب جیره بندی خواهد شد.

علیرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفت و گو با ایلنا، با اشاره به پایین ترین حد ذخایر آبی پایتخت کشور عزیزمان ایران در حال حاضر، صرفه جویی را تنها راه عبور از بحران کم آبی و جیره بندیِ آب شرب شهروندان پایتخت کشور عزیزمان ایران عنوان کرد.

وی کم کردن میزانِ آب های ذخیره شده است در پشت سد ها و همچنین وجود چاه های غیرمجاز را عامل مهم بروز این مسئله برشمرد و راجع به برنامه های برطرف آن گفت: برنامه ما در پایتخت کشور عزیزمان ایران هم راستا با برنامه ای است که جهت سراسر کشور در پیش گرفته شده است هست، ولی باید توجه داشت که پایتخت کشور عزیزمان ایران حساسیت های خاص خود را دارد، آیا که شرایط این کلانشهر با سایر شهر ها و مناطق کشور متفاوت است.

تهران در خطر جیره‌بندی آب در سال ۹۸

او با بیان اینکه مصرف آب شرب در تهران، بسیار اوج تر از میانگین کشور هست، در توضیح زیاد افزود: این میانگین در کشور ۶ تا ۷ درصد و در پایتخت کشور عزیزمان ایران حدود ۳۴ تا ۳۵ درصد است! لذا جهت عبور از بحران پیش رو، در حوزه کشاورزی باید هم جلوی اضافه برداشت آب را بگیریم، هم چاه های غیرمجاز را ببندیم و هم باید رویه صدور پروانه ها را اصلاح کنیم. در بحث آب شرب نیز هیچ راهی بجز صرفه جویی وجود ندارد.

وی ادامه داد: ما امسال با چنگ و دندان آب شرب مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران را تامین کردیم. درست است که ما به سمت جیره بندی آب نمی رویم، ولی این علت بر این نیست با مسئله روبرو نیستیم! آینده نگری می شود که امسال، ورودی سد هایمان حدود ۴۰۰ میلیون متر مکعب و میزانِ ران آب هایمان نیز نزدیک به ۷۰۰ میلیون متر مکعب کم کردن خواهد یافت!

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید براینکه باید از هم‌اکنون دلواپس اوضاع آب در سال آینده باشیم، گفت: اگر روالِ کنونی تا سال ۹۸ ادامه ی

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای پایتخت کشور عزیزمان ایران همچنین گفت: از طرفی ذخیره برف ما امسال تقریباً صفر هست، در حالی که پارسال در همین وقت حدود یک متر ذخیره برف داشتیم. در اسفند ۹۵ سد لارِ پایتخت کشور عزیزمان ایران حدود ۶ متر ذخیره برف داشت، ولی سال ۹۶ این ذخیره فقط ۶۰ سانتی متر بود! در واقع باید این حقیقت را پذیرفت که ما در طول ۴۰ – ۵۰ سال اخیر، هیچ وقت با این میزان ذخیره برف روبرو نبوده ایم، علاوه بر این امسال هم بارندگی کم داریم و هم اینکه بر اساس آینده نگری ها میانگینِ دمای سال، یک درجه زیاد خواهد بود.

وی با تاکید براینکه باید از هم اکنون دلواپس سال آینده باشیم، اظهار داشت: اگر روالِ کنونی تا سال آینده یعنی ۹۸ ادامه یابد و خدای ناکرده نزولات به همین اندازه باشد، بی تردید آب در پایتخت کشور عزیزمان ایران جیره بندی خواهد شد. با این وجود به دلیلِ وجود ۵ سد در استان تهران، این شانس و وقت را داریم که با صرفه جویی، بدون ورود به بحث جیره بندی، بتوانیم تابستانِ امسال را پشت سر بگذاریم، ولی اگر این سد ها نبود، قطعاً دچار مسئله می شدیم.

بختیاری با اشاره به اینکه در حوزه مقابله با چاه های غیرمجاز خواستارِ کمک و یاریِ فرمانداری ها، نیروی انتظامی و قوه قضاییه هستیم، گفت: خوشبختانه سال گذشته ۱۴۰۰ حلقه چاه غیرمجاز را پر کردیم که اقدامی واقعاً بی نظیر در تاریخ آب پایتخت کشور عزیزمان ایران بود. امسال نیز علیرغم اینکه وظیفه قانونی ما بستنِ ۱۵۰۰ چاه غیرمجاز هست، مبنای کار خود را روی بستن ۳۰۰۰ حلقه چاه غیرمجاز گذاشته ایم.

تهران در خطر جیره‌بندی آب در سال ۹۸

واژه های کلیدی: ایران | تهران | غیرمجاز | سال آینده | استان تهران | تهران در خطر | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz